Menüü

Südamekirurg Toomas Sulling pani elutöö kaante vahele

Patsientide Liidu väärikas Nõukoja liige Toomas Sulling räägib tuleval kolmapäeval põnevalt oma poole sajandi pikkusest elutööst südamekirurgia pioneerina.

Dr Toomas Sulling on kaasaegse Eesti südamekirurgia rajaja ja šunteerimislõikuse populariseerija. Tema teadusuuringud, suurepärased ravitulemused ja osalemine rahvusvahelistel foorumitel on toonud tuntust kogu Eesti meditsiinile.

Tunnustatud tohter on pika arstikarjääri jooksul tuhanded patsiendid elule tagasi aidanud ja nüüd oma elu- ja töökogemuse kirja pannud. Ise ütleb ta oma raamatu kohta nii: „ Kirjutasin selle neile, kes hoolivad enda ja oma lähedaste südamest." 

Hea kolleeg ja sõber, emeriitprofessor Jaak Maaroos kirjutab raamatut sissejuhatades: „See on üks väga edukas ja pöördelise tähendusega lugu Eesti meditsiinis, mille med-dr prof Toomas Sulling suutis oludele vaatamata alustada ja arstiteaduse ajalukku kirjutada. Tema eesmärk oli leida uusi võimalusi südame isheemiatõve paremaks diagnoosimiseks ja võimalikuks kirurgiliseks raviks. Tema ideed tundusid mõnelegi utoopilistena, kuid põhjalik tutvumine selle valdkonna töödega maailmas andis talle usku jätkata alustatuga. On suur heameel tõdeda, et tema loodud kardiokirurgide koolkond jätkab tulemuslikult tema saavutuste edasiarendamist.”

Suurte tegude mehena on ta inimesena tagasihoidlik, heatahtlik, abi pakkuv ning nutikalt kaasa mõtlev kolleeg patsientide liidu Nõukojas tegutsedes. 

Kui soovid teada:

  • kui palju üks hea südamekirurg peab aastas opereerima, et ta tasemel püsiks
  • mis "tüüpi" südameoperatsioon on parim
  • miks kutsuti dr Sullingut ja tema mõttekaaslasi ülikooliajal koerapoisteks
  • mida tuli teha selleks, et saada Nõukogude Liidus lugeda üht väärt ingliskeelset teadusartiklit
  • kuidas sai noorest mehest, kellel oli plaan hakata sportlaseks, hoopis maailmatasemel tippkirurg

Siis tule dr Sullingu avalikule loengule Rahvusraamatukogus (Tallinn, Tõnismäe 2) kolmapäeval, 29. novembril kell 16:00.

Osalemise tasu on täiskasvanutele 7.- ja pensionäridele 5.- eurot.