Menüü

Riiklik varustuskomitee

Majandusminister Taavi Aas ütles neljapäeval, et isikukaitsevahenditega on Eesti hästi varustatud. Ametnike sõnul on hangitud tooted kvaliteetsed. Siiski sai üks hoolde­kodu riigilt kindad, mille näpuosad olid kinni kleepunud. Teisal keeldusid haiglaõed kandmast maske, mida kandes läks ninna vatti. Võib-olla vastavad tooted tehnilistele normidele, aga töö tegemiseks need ei kõlba, kirjutab Meie Eesti toimetaja Kadri Tammepuu.
Nüüd on riigil käsil kriisivaru loomine asutuste raha eest. Esialgu on detailid salajased ka asjaosalistele, kellelt küsiti kaitsevahendite ostmiseks volitust sisuliselt puhtale paberile. Vastust ootavad küsimused, kes tagab kvaliteedi, mis saab praagist või millal tarne toimub. Kes põrsast kotis osta ei soovi, võib vahendid ise hankida. Paljud haiglad ongi kaitsevahendite varu kasvatanud pooleteise-kahe kuu suuruseks.

Nüüd peetakse valitsuses plaani Eesti Varude Agentuuri loomiseks, kuhu koondada riigi kriisivarude haldamine alates kütusest ja toidust, lõpetades meditsiinitarvikutega.

Loe lähemalt Postimehest.