Menüü

Riigi uus praktika lõhub diabeedilapse turvavõrku

Riik lõhub erivajadustega laste ja perede abisüsteemi uut tervikut asemele pakkumata ja tehtu eest vastutust võtmata. See viib tugevamad kaotatu eest võitlusse, kuid jätab nõrgemad vajalikust abist ilma, kirjutab Fookuse toimetaja Kadri Tammepuu.

Tänane Postimees toob lugejateni loo diabeedipere võitlusest riigiga. Peeglite pere vanimal lapsel avastati suhkruhaigus peaaegu 13 aastat tagasi. Alates diagnoosi saamisest elas laps raske puudega, sest riik oli seisukohal, et haigus on eluohtlik ja diabeedilapsed vajavad ööpäevast järelevalvet.

Sel kevadel jäeti nooruk ootamatult puudest ilma. Ametnikud olid meelt muutnud. Ka viis kuud kestnud vaidlus sotsiaalkindlustus­ametiga ei toonud Peeglite perele lahendust ja nüüd peab otsuse langetama kohus.

"Me lihtsalt ei saa selle ülekohtuga leppida," ütleb Kristi Peegel, kes on laste ja noorte diabeedi­ühingut vedanud 11 aastat. "Dia­beedilaste tervis ja hoolduskoormus vastab raskele puudele, aga see võeti meilt ära. Juba selja ­taga seisvate saatusekaaslaste pärast ei saa seda asja niisama jätta. Õigluse jalule seadmiseks anname poja puude määramise otsuse kohtule lahendamiseks."

Loe pikemalt Postimehest.