Menüü

Plaaniline ravi tuleb säilitada

Koroonaviiruse ohjeldamiseks vajavad haiglad piisavalt kiirteste, et kõik haiglaravile saabujaid viiruse suhtes kontrollida, kirjutab toimetaja Kadri Tammepuu.
Kevadel õppisid arstid käigu pealt Covid-19t ravima. Suure sahmaka ootamatusi said kaela saarlased. Koroonaviirusega nakatumine levis Saaremaal kiiresti, mandril jäi viirusega kohanemiseks aega rohkem. Nii mõnigi meedik pidi õpingute ajast meelde tuletama, kuidas kaitseriietust selga panna või mis vahe on kirurgimaskil ja respiraatoril.

Koroonahaigete arv kasvas kevadel kiiresti. Kardeti, et haiglaravi vajavatele patsientidele ei jagu intensiivravivoodeid ja hingamisaparaate. Puudu oli ka isikukaitsevahenditest ning koroonaviiruse testidest, seepärast peatati haiglates kaheks kuuks suurem osa plaanilisest ravist. Ravijärjekorrad hakkasid kiiresti pikenema, eriti statsionaarses kirurgias.

Nüüd ootab üldsus haiglatelt teistsugust lähenemist. Kui nakatumine koroonaviirusega ja haiglaravi vajavate Covid-19-haigete arv kasvab, tuleb võimalikult kaua lisaks Covid-19-le jätkata ka kõigi teiste haiguste ravimist.

Mida nõuab selline lähenemine haiglatelt ja mis on selles mudelis suurimaks pudelikaelaks? 
Loe pikemalt Postimehest