Menüü

Patsientide Liit osaleb Kalamaja päevadel

Külasta meie telki ja vaata virtuaalreaalsuse prillidega, milline keha seestpoolt paistab. Ilmataat lubab lõpuks ka sooja kevadilma. Kohtumiseni laupäeval!

Juba sel laupäeval, 20. mail kell 11-16 kutsume kõiki Kalamaja päevad 2017 raames Eesti Patsientide Liidu telki, kus on erakordne võimalus virtuaalreaalsuse prillidega näha, mis tegelikult meie organismis toimub ning meenutada koolitarkust – kus täpselt on magu ja kus maks. Virtuaalmaailmas ringikolamist aitab mõtestada põnevate lugudega Tallinna Ülikooli terviseteaduste lektor Saima Kuu. 

Nädalavahetusel avatakse Kalamaja juba üheksandat korda taas jalakäijatele ning tänavad saavad kaetud hea muusika ja mõnusa seltskonnaga. Tegu on Eesti ühe suurima asumifestivaliga.

Inimesi ootavad ka sel aastal suur tänavalaat, töötoad, fotonäitus, debatid, pinksiturniir ja ligi sadakond hoovikohvikut ja järelpidu. Traditsioonide kohaselt toimub laupäeva õhtul kell 18.00 pika laua õhtusöök. Lastele on mõeldud põnevad töötoad ning suur laste- ja noorteala. Jaak Juskega toimuvad ajalootuurid ning eakamaid inimesi kutsutakse osalema ka bussiekskursioonil.

Kalamaja päevade peakorraldaja Raido Jaan Rei sõnul toimub festivali avapäeval pea kõikides asutustes rohkelt huvitavaid ja toredaid tegevusi, alustades Telliskivi loomelinnakust lõpetades Noblessneri sadamaga. "Näiteks on Kalamaja raamatukogus avatud näitus Põhja-Tallinna ajaloost ning toimub raamatutäika, Kalju kirikus toimub lisaks traditsioonilisele pannkoogikohvikule ka Daniel Levi kontsert," sõnas Rei.