Menüü

Kliinikumist saab nüüd ka tervisenõu

Margarita Milihhina kriitilisi vererõhu näitusid teadustamas. Foto: Sille Annuk/Postimees
Tartu Ülikooli Kliinikumis avati patsientidele mõeldud infokeskus, kust saab nõu küsida ja leiab terviseteemalisi trükiseid. Lisaks toimuvad seal ka tasuta põnevad loengud. 

Infotuba asub peamajas, Puusepa 8. Kui siseneda hoonesse Puusepa tänava poolsest uksest, mööduda registratuurist ja pöörata ümber nurga vasakule, leiabki väikese keskuse kliinikumi majasid ühendava ühe kõige olulisema koridori ääres, kus varem paiknes apteek.

Patsiendiinfokeskus on avatud esmaspäevast reedeni kella 8 kuni 16. Seal võtab huvilisi vastu pikka aega haigla kardioloogiaosakonnas töötanud õde ja toitumisnõustaja Margarita Milihhina. Ta ei jää ka tavaliselt hätta, kui juttu tuleb terviseprobleemide ennetamisest. Ja mis eriti oluline, Margarital on piisavalt aega inimesega rääkimiseks.

Tasub kindlasti sisse astuda, kui vastust vajab mõni konkreetne küsimus, olgu see siis protseduuri või uuringut, enese või oma lähedase eest hoolitsemist, haiglasse tulekut või haigusejärgset käitumist puudutav.

Infotoas on suur valik trükiseid, mida võib nii koha peal sirvida kui vajadusel kaasa saada. Seinal on suur ekraan ehk tahvelarvuti, millega saab inimesi juhendada, kuidas kliinikumi kodulehelt vajalikke trükiseid leida.

Lisaks juhuslike sisseastujatega tegelemisele korraldatakse ka terviseteemalisi vestlusringe ja nõustamisi, mida viivad läbi erinevate valdkondade spetsialistid. Viimati toimus peavalu loeng ja peatselt võetakse ette vitamiinide ja toidulisandite teema. Tasuta tervisepäevi korraldatakse koostöös Eesti Õdede Liidu ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga.

Täpsemat teavet saab telefonilt 7 318 178 või e-posti teel margarita.milihhina@kliinikum.ee