Menüü

Intervjuu terviseametist lahkuva juhi Merike Jüriloga

Eile terviseameti juhi kohalt lahkunud Merike Jürilo (51) rääkis intervjuus Postimehele , et vastupidiselt avalikkuses juurdunud arvamusele, nagu oleks Saaremaa võrkpallimängule rohelise tule andnud terviseamet, põhines see sotsiaalministeeriumis toimunud ümarlaual vastu võetud otsusel, et ürituste korraldamist ei keelata. Jutuajamisest Jüriloga selgus ka, et perearstikriisi ei saa lahendada terviseamet, selle võti asub sotsiaalministeeriumi käes.
Merike Jürilo asus terviseameti peadirektoriks 22. augustil 2017. Kui ta kolm aastat tagasi esimesel juhtkonna nõupidamisel istus, rullus tema ees ootamatult lahti pilt, nagu oleks laua ääres olnud mitu erinevat maailma. Seitse aastat enne seda ühendati terviseameti alla mitu asutust ja need ei olnudki sulandunud. "Hakkasime siis tervikut kokku panema, et pole vahet, kas keegi töötab nakkus- või tervishoiuosakonnas. Algusest peale kuni lõpuni olid arutusel tõsised probleemid."

Samuti tuli Jüriloga juttu aina süvenevast perearstikriisist. "Terviseamet ei saa vastutada selle eest, milleks tal hoovad puuduvad. Amet ei rahasta esmatasandi abi andmist ega oma sisulist otsustusõigust teenuste üle, mida perearst tegema peab. Need hoovad on ministeeriumis õigusloome ja haigekassal rahastuse vaates," rääkis Jürilo.

Loe täispikka intervjuud Merike Jüriloga Postimehest.