Menüü

Esimest korda saab Eestis eraldi kindlustada hambaravi 

„Hambaravikindlustuse turg on tühi ja seetõttu otsustasimegi pakkuda inimestele uut võimalust,“ sõnas Northern1 kindlustusmaaklerettevõtte üks omanikest Signe Soonberg. Kindlustus on mõeldud kõigile 19-80-aastastele, kuid kindlasti võiksid liitumist kaaluda need, kellel on hambaid vaja ravida tihti ja kulutused on suured.

Hea uudis on patsientide liidu Tervisekaardi omanikele ka see, et alates aprillist pakub kindlustusfirma neile 10%-list soodustust kõigi kindlustuspakettide tavahinnast

Kui hammaste parandamise eest oma taskust välja käidav summa muudkui kasvab, lükatakse ravi edasi või võetakse laenu. Kolmas variant on ravikulud ette kindlustada, kuid seni on võimalust pakutud vaid suuremate kindlustuspakettide ühe osana. Tihti on inimene aga huvitatud vaid hammaste ravimisest, mitte ka kõikide teiste eriarstide teenustest, mis kergitavad kindlustusmakset.

Taani juurtega kindlustaja Northern1 pakub kolme võimalust – näiteks kuldpaketi makse on 332 eurot aastas, see katab regulaarset hambaravi 4875 euro eest. Kuid nii nagu iga kindlustuse puhul peaks klient väga tähelepanelikult läbi lugema tingimused, et pärast ei tuleks pettuda. „Kindlustus ei laiene iluprotseduuridele. Samuti ei hüvita me toimunud protseduure – näiteks kui hammas on juba välja tõmmatud, siis selle implantaadikulu me ei hüvita. Kui aga hammas tõmmatakse välja kindlustatud perioodi jooksul, hüvitame,“ selgitas Soonberg.

Kindlustusteenust saab kasutada igas hambaravikliinikus. Lepingu sõlmimiseks on kaks varianti – kas otse www.hambaravikindlustus.ee lehel või oma hambaarsti kaudu. „Meeles tuleb ka pidada, et regulaarse hambaravi korral ei rakendu teenus kohe pärast lepingu sõlmimist, olenevalt probleemist on ooteaeg 30 – 150 päeva,“ rääkis Soonberg. „Küll aga ei ole ooteaega erakorralise juhtumi või õnnetuse korral,“ lausus ta.

Visiidi eest tasumine oleneb kliiniku võimalustest. „Osades kliinikutes on IT lahendus nii kõrgel tasemel, et inimene ei pea ise maksma, vaid meie hüvitame kulu otse kliinikule. Teistes aga maksab klient arve ning meie juba tasume omakorda talle,“ sõnas Soonberg.

Kuku raadio "Patsiendiminutites" oli hambaravikindlustust tutvustav saade eetris 2. märtsil. Saadet saab järele kuulata siit.