Menüü

Valmisolek teiseks viiruselaineks tekitab küsimusi

Riigi abiga soetataks tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande teenuse osutajatele isikukaitsevahendite ühe kuu varu. Teise kuu varu tuleks neil endil hankida.


Sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonnajuhataja Agris Koppeli sõnul on riigi tervishoiu isikukaitsevahendite varud paberil korras – igal aastal sajaprotsendiliselt täidetud ja füüsiliselt laos olemas. «Konkreetsed arvud ei ole paraku avalikud. 2015. aastal pani eksperdigrupp terviseametis vajalike varude nimekirja paika,» ütles ta. Tookord mõeldi masskannatanutega õnnetuste peale: «kui rong sõidab rööbastelt maha või kaks bussi põrkavad kokku». Ometi lõppesid varud eriolukorra esimestel nädalatel otsa

Valitsuse pressikonverentsil märkis peaminister Jüri Ratas, et tema ei saa öelda, et meil oleks isikukaitsevahenditega hästi, parandamisruumi jagub. Varu peaks olema korras mitte ainult paberil, vaid ka reaalselt.

Praegu on Tartu Ülikooli kliinikum kasvatanud oma varud, ka tütarhaiglates, kahe nädalani ja Põhja-Eesti regionaalhaigla kahe kuuni, kuigi seadus nõuab 72-tunnist varu. «Et valmis olla uueks haiguspuhanguks. Kui riik jõuab oma varud tõsta soovitud tasemele, võime hakata omi vähendama,» selgitas regionaalhaigla administratiivdirektor Aivi Karu.


Kui palju on Eesti praeguseks isikukaitsevahendeid varunud ja kas oleme vajadusel viiruse teiseks laineks valmis? Loe pikemalt Postimehest.