Menüü

Patsiendid ootavad pikisilmi ravimist

Õdesid töötab tervishoius üle 8200. Neid jagub haiglasse, kiirabisse, perearstikeskusesse, kaitseväkke, kooli ja mujalegi. Ometi loendavad ka konservatiivsed eksperdid Eestis õdede puudust sadades hingedes.

Süstitegijatest ja palavikumõõtjatest on ammu välja kasvanud sügavamate teadmistega spetsialistid, kes võtavad iseseisvalt patsiente vastu aastas üle kahe miljoni korra. Viimase kümne aastaga on arstide koormus seetõttu vähenenud miljoni visiidi võrra aastas. Muidugi võivad irvhambad küsida, et kuidas arsti juurde rohkem pääseks, kui tohter vastu ei võta, aga tõsiasi on see, et paljud tervisemured lahendab edukalt ära ka õde.

Aastatega on patsientide ootused tervishoiule muutunud. Varem seati sammud arsti juurde viimases hädas, nüüd otsitakse sagedamini abi, et haigusi eemal hoida ja kõrge vererõhu või diabeediga paremini elada.

Pea iga kord, kui meditsiinis midagi uuendatakse, saavad õed juurde põnevaid ülesandeid, kus end proovile panna. Kahjuks aga ei kata nende lahendamist täiendavad vastuvõtuarvud õeõppesse.

Loe pikemalt Postimehest.