Menüü

Millist hambaarsti tasub vältida?

Ebaeetiline on suruda inimesele peale ühte hambaravilahendust ilma tema suu seisukorda hindamata ja eelistusi ära kuulamata, kirjutab toimetaja Kadri Tammepuu.

Kui inimene on sobiva hambaarsti leidnud, siis vahetama teda kergekäeliselt ei kiputa.  Kuidas aga leida head arsti? Kõige kindlam oleks kuulata usalduslikku soovitajat. Samuti aitab netis surfamine. Mõnele on tähtsad kabineti asukoht ja parkimisvõimalus, aga alustada võiks hoopis sellest, kus arst on õppinud. Tartu Ülikooli või ka mõne lääneriigi kõrgkooli diplom annab tohtrile esimese plusspunkti.

Kui hambad vajavad asendamist, tasuks kindlasti uurida, millal arst proteesimiskunsti õppis. Mida täpsemalt koolituskohad kirjas, seda kindlam. Ettevaatlikuks võiks teha see, kui tohter on täiendanud end «välismaal» või doktor X-i juures.

Eemale tasub hoida mesijutust, mis iseloomustab mõnda raviprotseduuri enneolematuna ja lahendab lõplikult mõne suure probleemi. Näiteks lubadus asendada 24 tunniga aastaid hooletusse jäetud loksuvad hambad kaunilt säravatega nii, et tulemus kestab.

Loe pikemalt Postimehest.