Menüü

"Aitame Antsul aidata" kutsub abistama hädasolijaid

Foto: www.aitameantsulaidata.ee                             
Paljud kohalikud omavalitsused murravad pead, kuidas organiseerida abivajajatele sotsiaaltransporti. Põlva vallal on aga vedanud, et neil on selline väärt mees nagu Ants Väärsi omast käest võtta. Ilmselt on taolisi mehi Eestimaa peal veel, nad tuleb lihtsalt üles leida.
Põlvamaa mees Ants Väärsi pakub juba kolmandat aastat invataksoteenust, kusjuures tegu pole äri, vaid otsese abistamisega. Elutee jõnksud tegid mehest kord saatusekaaslaste abistaja: ise raskeid haigusi põdenud ja ratastoolis olnud mees aitab meditsiiniasutustesse viia ja veel sagedamini ära tuua lamavaid haigeid ja ratastoolis olevaid inimesi ning vanureid, kellel on liikumispuue. Ants Väärsi siiras soov on aidata piirkonna sotsiaaltöötajatel lahendada probleeme, ta tahab parandada vanurite ja liikumispuudega inimeste elukvaliteeti ning soovib seda teha võimalikult soodsalt, töötada palgata ja heategevuseks.

Võru- ja Põlvamaal teevad lisaks Antsule kanderaamiga veoteenust ka mõlema maakonnahaigla kiirabiautod, kuid nemad haigeid koju tagasi ei too. Leping on taksojuhil praegu vaid Põlva vallaga, teised tellivad teenust vastavalt vajadusele.

Kahjuks on Antsu töövahend, invabuss, väsinud ja tahaks ümbervahetamist, kuid selleks puuduvad võimalused ja abistaja on otsimas heategijate toetust, et uus vajalik liiklusvahend soetada. 13. märtsi seisuga oli annetuste summa 17 661,02 eurot. Ausa mehena tegi Ants taas vahekokkuvõtte, et kõik heatahtlikud abistajad oleksid täpselt kursis annetuste laekumise hetkeseisuga. Viimasel kuul 13. veebruarist saati on lisandunud 3159,53 eurot ja tegemist on eraisikute annetatud summaga. “Suured kummardused neile!” ütleb Ants.

Uue invabussi maksumuseks hindab mees ligikaudu 40 000 eurot ja oodatud on iga toetus. Võimalus on teda selles tegevuses toetada, annetades avatud fondidesse: helistades telefonil 900 6677, annetad kümme eurot ja OÜ Antsu Takso arveldusarvele EE611010220241726227 saab annetada enda jaoks sobiva summa.

Allikas: GoodNews